ESI[tronic] wydanie 2015/3

Jest już dostępna nowa wersja ESI[tronic] 2015/03.

ESI[tronic] 2.0 – nowości i uaktualnienia

 • Funkcja wyszukiwania tekstu
 • Kalibracja systemów wspomagania kierowcy
 • Schematy elektryczne SIS w P
 • Windows Support
 • ESI[tronic] Truck
 • Nowe elementy w diagnozie sterowników aut i motocykli
 • Nowe elementy w diagnozie sterowników ciężarówek

Funkcja wyszukiwania tekstu i kalibracja systemów wspomagania

Wyszukiwanie tekstu na wykazach wartości rzeczywistych

Aby przyspieszyć znalezienie żądanej wartości rzeczywistej w obrębie wykazu tych wartości, w aktualizacji ESI[tronic] 2.0 2015/3 zainstalowano funkcję wyszukiwania tekstu. W tym celu na wykazie wartości rzeczywistych zostało dodane pole tekstowe „Szukaj…”, w którym można wpisać tekst.

Wykaz jest filtrowany dynamicznie podczas wpisywania tekstu. W ten sposób każdą wartość rzeczywistą można w ciągu kilku sekund znaleźć na wykazie, który czasami zawiera setki wpisów.

Kalibracja systemów wspomagania kierowcy

Systemy wspomagania kierowcy wspomagają ponownej kalibracji po wymianie szyby przedniej, zderzaka lub ustawienia kół, aby zapewnić w dalszym ciągu standardy bezpieczeństwa przewidziane dla OEM. ESI[tronic] 2.0 zawiera wiele funkcji kalibracyjnych.

Schematy elektryczne SIS w P oraz Windows Support

Schematy elektryczne SIS w P

Począwszy od wydania 2015/3, wszystkie schematy elektryczne mogą być dostępne z jednej zakładki „Schematy elektryczne”.

Zostały utworzone nowe linki z P („Schematy elektryczne”) do schematów SIS. Dlatego klienci korzystający z typów Informacji SIS oraz P będą mogli przeglądać i uzyskać dostęp do wszytskich schematów zawartych w ESI[tronic] 2.0. Te będą w komplecie wyszczególnione w ramach P. Schematy, które są częścią Instrukcji wyszukiwania usterek SIS, zostały oznaczone ikoną „lupy”.

Windows Support

Minimalnym wymaganiem dla ESI[tronic] 2.0 od wydania 2015/3 jest Windows XP Service Pack SP3. Jest to sprawdzane automatycznie podczas instalacji:

 • komputery Bosch można zaktualizować na Windows XP SP3 za pomocą dołączonej płytki Update-CD
 • komputery pozostałe muszą być zaktualizowane na Windows XP SP3 z oficjalnej strony Windows

Uwaga – ponieważ okres wspomagania systemu operacyjnego Windows XP dobiega końca, zaleca się, aby w miarę możliwości komputery z systemem ESI[tronic] 2.0 zostały uaktualnione do nowszego systemu (Win-7, Win-8 / 8.1). Win-10 obecnie nie jest jeszcze obsługiwany.

ESI[tronic] Truck

Nowe funkcje w ESI[tronic] Truck

Od wydania 2015/3, profil czasowy wartości rzeczywistych może być zapisywany i odtwarzany po pewnym czasie. Rzeczywiste wartości kilku testów nastawników można przedstawić w formie graficznej i analizować bezpośrednio po badaniu.

Również przegląd systemów jest teraz szybciej dostępny: użytkownik może sam wybrać systemy dla przeglądu i uruchomić skanowanie wybranych systemów.

Dalsze korzystanie w ESI[tronic] Truck z informacji: Wyszukiwanie usterek według symptomówWyszukiwanie usterek według kodów oraz Dokumentacja techniczna jest od wersji 2016/1 możliwe tylko z aktywnym połączeniem internetowym. Informacje, które wymagają aktywnego połączenia internetowego są oznaczone symbolem „globu”.

Dodatkowe nowe funkcje:

 • Począwszy od roku 2016 dla klientów z wersją jednorazową OTP wymagane jest przeprowadzenie procesu licencji rocznej – bezpłatnie. Proces udzielania licencji pozostaje bez zmian.
 • Systemy po wybraniu „Pojazdy rolnicze” są dostępne jako darmowa wersja demo aż do wersji 2016/2. Korzystanie od 2016/3 będzie związanie z opłatą. Systemy po wybraniu „Pojazdy specjalne” są dostępne jako darmowa wersja demo aż do 2017/1. Korzystanie od 2017/2 będzie związane z opłatą.
Powrót do góry strony