ESI[tronic]

e-mail: info@esitronic.pl

ESI[tronic] 2.0 – nowości i uaktualnienia: Zakończenie wsparcia dla Windows 7 i Windows 8.0. Do Secure Diagnostic Access (SDA) dodano pojazdy marki Renault i Dacia. Secure Diagnostic Access: Bosch ID zmienia się w SingleKey ID. SDA: uwierzytelnienie dwuskładnikowe (2FA) dla VW.


Zakończenie wsparcia dla Windows 7 i Windows 8.0.
Od 01.01.2023r., systemy Windows 7 i 8.0. nie będą obsługiwane i kompatybilne z oprogramowaniem ESI[tronic] 2.0. Online. Po tym terminie nie będzie można instalować żadnych aktualizacji.

Do Secure Diagnostic Access (SDA) dodano pojazdy marki Renault i Dacia.
Nowy moduł SDA umożliwia dostęp do chronionych danych diagnostycznych w pojazdach.
Do zakresu danych funkcjonalności SDA dodano dwie, kolejne marki: Renault i Dacia.
Nie są wymagane nowe logowania i zakładanie kont, przez użytkowników ESI [tronic]. Wystarczy logowanie poprzez Bosch ID. Korzystanie z dostępów jest bezpłatne, w ramach posiadanej licencji ESI [tronic].
Obecnie w ramach SDA obsługiwane są marki:
– Mercedes-Benz, VW, Audi, Seat/Cupra, Skoda, Jeep, Fiat, Porsche, Alfa Romeo, Lancia, Abarth, Ford, Chrysler, Dodge/RAM, Renault, Dacia.

SDA: Bosch ID zmienia się w SingleKey ID.
Bosch ID jest punktem dostępu nie tylko do SDA, ale także wielu innych aplikacji.
Funkcjonalność Bosch ID została zwiększona po zmianie go w SingleKey ID. Dla dotychczasowych użytkowników, dane dostępowe pozostają bez zmian.
Klienci zostaną poinformowani drogą mailową o zmianach i możliwościach jakie daje SingleKey ID.
Całkowita migracja z Bosch ID na SingleKey ID planowana jest na marzec 2023.

SDA: uwierzytelnienie dwuskładnikowe (2FA) dla VW.
Aby spełnić wymagania producenta pojazdów grupy VW, w zakresie bezpieczeństwa, od połowy grudnia 2022r., koniecznym będzie dwuskładnikowe uwierzytelnianie (2FA) przy dostępie SDA do marek: VW, Audi, Seat, Cupra i Skoda. Po zalogowaniu się poprzez identyfikator Bosch, kolejnym krokiem będzie identyfikacja 2FA.

Działanie 2FA:
– Użytkownikowi ESI[tronic] wyświetla się pole do wprowadzenia kombinacji cyfr.
– Kombinacja cyfr wyświetlana jest w aplikacji 2FA (np. FreeOTP Authenticator lub Google Authenticator), na smartfonie.
– Po wpisaniu cyfr, dane odblokowują się.

E-mobilność: odczyt parametru SOH i pokrycie modeli Tesla
Od sierpnia 2022r., użytkownicy ESI tronic mają dostęp do danych serwisowych Tesli. Dodatkowo model S i model X można diagnozować za pomocą interfejsu OBD.

Oprócz diagnozy, nową funkcjonalność stanowi SOH (state-of-helath), czyli możliwość odczytu stanu zużycia akumulatora wysokiego napięcia (HV) dla wybranych pojazdów.