ESI[tronic]

e-mail: info@esitronic.pl

ESI[tronic] 2.0 – nowości i uaktualnienia: Secure Diagnostic Access (SDA) – zwiększenie zakresu do zabezpieczonych danych diagnostycznych pojazdów. Nowości dla pojazdów hybrydowych i elektrycznych (instrukcje odłączania układów). Dane serwisowe do Porsche już dostępne w ESI[tronic] 2.0 Online

Secure Diagnostic Access (SDA) – zwiększenie zakresu do zabezpieczonych danych diagnostycznych pojazdów.
SDA daje możliwość dostępu do zabezpieczonych i chronionych danych diagnostycznych w pojazdach. Daje to możliwość ułatwiania serwisowania wielu marek.

W aktualizacji 2022/3 znajdują się marki: Mercedes-Benz, VW, Audi, Seat, Cupra, Skoda, Fiat, Alfa Romeo, Lancia, Abarth, Chrysler, Jeep, Dodge, RAM.

Wkrótce do SDA zostanie włączony, również producent Renault i Dacia. Obecnie dostęp do tych marek możliwy jest za pośrednictwem ESI [tronic] na portalu producenta.

Nowości dla pojazdów hybrydowych i elektrycznych (instrukcje odłączania układów).
Wyłącznie przeszkolony mechanik może pracować z pojazdami elektrycznymi. Bardziej skomplikowane prace wymagają dużych umiejętności i doświadczenia. Aby zapewnić bezpieczeństwo podczas pracy, w wielu przypadkach koniecznym jest odłączenie zasilania wysokim napięciem. Dlatego odpowiednie instrukcje zapewniają bezpieczeństwo i pomoc.

Podstawowa procedura odłączenia wysokiego napięcia:
– Wykonanie odłączenia napięcia
– Zabezpieczenie pojazdu przed ponownym włączeniem
– Dostarczenie dowodów i dokumentacji odłączenia napięcia.

Już niebawem, użytkownicy ESI [tronic] SIS otrzymają pierwsze instrukcje odłączania wysokiego napięcia.

Dane serwisowe do Porsche już dostępne w ESI[tronic] 2.0 Online
W najnowszej aktualizacji, poprzez moduł M (Mechanika) dostępne będą dodatkowe, obszerne informacje do marki Porsche. Głównie do modeli Panamera, Cayman, Cayenne, Boxster, Macan, Taycan, 911. Zakres danych zwiększony zostanie o plany przeglądów okresowych, momenty dokręceń i pojemności napełnianych układów, ciśnienia w oponach, geometrii kół i wiele innych.