ESI[tronic]

e-mail: info@esitronic.pl

Nowa wersja programu ESI[tronic] 2017/1

Jest już dostępna nowa wersja ESI[tronic] 2017/01.

ESI[tronic] 2.0 – nowości i uaktualnienia. Nowy KTS (KTS 560/ KTS 590). KTS 350 – nowe kompletne rozwiązanie. Aktualizacje ESI [tronic] 2.0 online. Zabezpieczenie danych ,,Flight Recorder”. Przywracanie danych protokołu. Poprawienie harmonogramów przeglądów. Nowości ESI tronic] 2.0 pokrycie pojazdów


Nowa generacja KTS (KTS 560 / KTS 590)

Na wrześniowych targach Automechanika we Frankfurcie firma Bosch pokaże KTS 560 i KTS 590 w nowej generacji testerów KTS. Najważniejszą cechą nowej generacji jest m.in. obsługa nowych interfejsów pojazdów bazujących na sieci Ethernet, a także możliwość korzystania w różnych interfejsów pojazdów w tym samym czasie. Pozwala to prowadzić szybszą diagnostykę za pomocą ESI [tronic] 2.0.

Poprawiona została możliwość korzystania z portali producentów pojazdu do przeprogramowywania (PassThru). Tak więc nowa generacja KTS oferuje bezpieczną inwestycję w przyszłość.


KTS 350 – nowe kompletne rozwiązanie 

Na podstawie tej technologii stworzono kompletne rozwiązanie, które składa się z solidnego tabletu z Windows oraz zintegrowanego sprzętu diagnostycznego. Dzięki temu wystarczy jedno urządzenie, aby przeprowadzić pełną diagnostykę za pomocą ESI [tronic] 2.0 Wyposażony w system Windows 10 moduł KTS 350 wyróżnia się szybkim czasem uruchomienia.


ESI [tronic] 2.0 aktualizowany online

W pierwszym kwartale 2017 r. udostępnimy nową aktualizację ESI [tronic] 2.0 online. Od tej pory wszystkie aktualizacje będzie można łatwo wykonać pobierając je online – płyty nie są już potrzebne.

Automatyczne updaty działające w tle są gwarancją, że program ESI [tronic] 2.0 jest zawsze aktualny.Modyfikacja ESI [tronic] Ticket

Wysyłanie ESI [tronic] Ticket to najprostrzy i najszybszy sposób, aby zgłaszać wszelkie niespodziewane wydarzenia z pełnymi szczegółami  lub wysłać propozycje usprawnień.

Od 3 kwartału 2016 roku ESI [tronic] Ticket można bezpośrednio wysyłać z oprogramowania ESI[tronic] 2.0 – Ticket nie muszą już być wysyłane z własnego konta e-mail. Jedynym wymogiem jest połączenie ESI [tronic] z Internetem i udostępnienie swojego adresy e-mail, dzięki czemu jesteśmy w stanie skontaktować się z Tobą.


Odczyt i kasowanie kodów błędów

Kasowanie kodów usterek jest obecnie możliwe w tym samym oknie, co odczyt kodów. Wystarczy użyć przycisku „Usuń”. Jest to kolejna funkcja, która pozwala zaoszczędzić czas i optymalizuje codzienne czynności.

Uwaga! Przycisk „Instrukcja” został usunięty i zastąpiony przez bezpośrednie linki SIS, za którymi kryją się opisy kodów usterek.


Zabezpieczenie danych „Flight Recorder”

Funkcja „Flight Recorder” znaczącow wspomaga rozwiązywanie problemów sporadycznych usterek. Dane można rejestrować w czasie jazdy, zapisać i przeanalizować na późniejszym etapie.

Dodatkowa funkcja zapewnia teraz, że zapisane dane nie zostaną utracone w przypadku nieoczekiwanych zdarzeń: takicj jak zatrzymanie silnika lub odłączenie KTS.

Przywracanie danych protokołu

Dzięki funkcji „Zapisz i przywróć” można teraz łatwo archiwizować i przywracać dane protokołu. Funkcja ta jest dostępna dla protokołów, harmonogramów przeglądów okresowych i zapisów.

Niezależnie, czy wykorzystujesz tę fukcję do tworzenia regularnych kopii zapasowych, czy przy zmianie komputera, wystarczy kliknąć w prawym górym rogu na przycisk „Zapisz” lub „Przywróc” i wybrać żądaną lokazlizację zapisywania.


Aktualizacje ESI [tronic] 2.0 online

Kompletnt ESI [tronic] 2.0 do pobrania online
W 1 kwartale 2017 roku nowy ESI [tronic] 2.0 może być aktualizowany poprzez Internet.


Korzyści dla warsztatu:

– Wszystkie typy informacji w ESI [tronic] 2.0 są zawsze aktualne
– Automatyczne pobieranie w tle
– Wygodna obsługa: brak skomplikowane instalacji z płyt DVD


Internetowe aktualizacje są dostępne poprzez najnowszego menadżera Diagnostics Download Manager (DDM).
Klienci, którzy już używają pośrednich aktualizacji online, teraz mogą łatwo aktywować nowego Diagnostics Download Manager w 1. kwartale 2017 roku i korzystać z nowych aktualizacji online.


Począwszy od roku 2017 będziesz miał okazję dokładnie przetestować nowe aktualizacje online i przekonać się o zaletach oferowanych przez automatyczne pobranie w tle. W 2018 roku możesz zdecydować, czy chcesz kontynuować korzystanie z nowej aktualizacji ESI [tronic] 2.0 online, czy też zachować otrzymywanie aktualizacji na płytach DVD.


Poprawienie harmonogramów przeglądów w informacji typu Serwisowanie

 Poprawiono szereg poprawek w harmonogramach przeglądów okresowych. Teraz są bardziej widoczne dodatkowe czynności  obsługowe, co pozwala upewnić się,  że wszystkie zalecane kroki są wykonywane podczas serwisowania pojazdu. Harmonogramy przeglądów zawierają również łatwe do wypełnienia rubryki OK/NIE, OK/Naprawiono, w celu poprawy ogólnej efektywności pracy. Dla każdego etapu pracy mogą być wprowadzane dodatkowe notatki.


Nowości w ESI [tronic] 2.0 pokrycie pojazdów


Osobowe: opracowano 520 nowych i zaktualizowanych systemów dla 57 marek (w tym 15 dla jednośladów).
Najważniejsze nowości w tej aktualizacji to:
– Grupa VW – 62 systemy dla wszystkich aktualnych modeli
– Mercedes – 53 systemy np. dla Klasy C [205] i Klasy V [477]
– Grupa BMW – 48 systemów dla wszystkich aktualnych modeli


Ciężarowe: opracowano 342 nowych i zaktualizowanych systemów dla 35 marek.
Najważniejsze nowości w tej aktualizacji to:
– MAN – 45 systemów np. dla modeli TGS (ciężarówki) lub Lion’s Regio [R12, R13, R14] (autobusy)
– Iveco – 44 systemy np. dla modeli Stralis Hi-Way 2016 (ciężarówki) lub Urbanway 12/18 Hybrid (autobusy)
– Mercedes – 34 systemy dla modeli CabaCity (autobusy) lub 8t ciężarówki


Następujące wykazy pojazdów ESI[tronic] 2.0 są dostępne również onlie: 
– SD i SIS dla pojazdów osobowych i ciężarowch
– motocykle
– SD aktualizacje pośrednie