ESI[tronic] wydanie 2016/1

Nowa wersja programu ESI[tronic] 2016/1

Jest już dostępna nowa wersja ESI[tronic] 2016/01.

ESI[tronic] 2.0 – nowości i uaktualnienia

 • Windows 10 Support
 • Automatyczne odnowienie licencji
 • Schematy elektryczne jako nowa funkcja
 • Rozszerzone wyszukiwanie usterek za pomocą FSA
 • Wartości rzeczywiste podlinkowane do instrukcji usuwania usterek
 • Serwis akumulatorów
 • Nowe elementy w diagnozie sterowników aut i motocykli
 • Nowe elementy w diagnozie sterowników ciężarówek

Windows 10, odnowienie licencji, schematy elektryczne jako nowa funkcja

Windows 10 Support

ESI[tronic] 2.0 2016/1 jest teraz w pełni wspierane przez system Windows 10 (na nowych komputerach). Należy pamiętać, że w przypadku PC uaktualnionych z Windows 7/8 na Windows 10 mogą być konieczne dalsze kroki potrzebne do ponownego uzyskania licencji na ESI[tronic] i ponownego ustanowienia połączenia Bluetooth.

Automatyczne odnowienie licencji

Od wersji 2016/1 ESI[tronic] 2.0 coroczne odnowienie licencji może odbywać się automatycznie.

Aby można było zastosować automatyczne odnowienie licencji, trzeba sprzęt z zainstalowanym ESI[tronic] 2.0 połączyć z Internetem. Dla sprzętu, który nie ma połączenia z internetem, nadal jest dostępna możliwość ręcznego uzyskania licencji za pomocą pamięci USB lub licencjonowanie online po nawiązaniu połączenia z siecią.

Schematy elektryczne jako nowa funkcja

Aby uprościć i przyspieszyć nawigację po najbardziej skomplikowanych schematach, można wybrać dowolny element z kolumny „Oznaczenie” lub bezpośrednio na samym schemacie.

Teraz jest również możliwe wybranie samego rzeczywistego przewodu. Przewód będzie podświetlony na całym schemacie, co ułatwi wyszukiwanie usterek nawet w najtrudniejszych przypadkach.

Wyszukiwanie usterek za pomocą FSA

Podlinkowanie wartości rzeczywistych

Optymalizuj swoje wyszukiwanie usterek za pomocą FSA

Doskonała modyfikacja ESI[tronic]: rozszerz swoje wyszukiwanie usterek za pomocą FSA, aby testy kompresji i akumulatora, jak również pilotowanie badania części do wyizolowania błędów, wykonywać w kilka minut. Płynna integracja z ESI[tronic] – od wybrania pojazdu do przeglądania danych ze sterowników równocześnie z pomiarami na żywo.

Teraz z nowym testem komponentów dla wtryskiwaczy bezpośredniego wtrysku HDEV5 i cyfrowego przepływomierza „HFM6”.

Wartości rzeczywiste podlinkowane bezpośrednio do instrukcji usuwania usterek

Wartości rzeczywiste mają bezpośrednie linki do instrukcji usuwania usterek. Będąc w intrukcji usuwania usterek istnieje możliwość porównywania wartości fabrycznych z następującymi wartościami:

 • zmierzonymi parametrami OBD (poprzez kliknięcie na ikonę OBD): tę wartość można zapisać w protokole (zielona strzałka w lewo)
 • z pomiarów multimetrem (używając ikony multimetru)
 • 3 dodatkowymi wynikami pomiarów OBD (klikając na rozwijaną listę ikon).

Serwis akumulatorów

Testuj akumulatory EFB (Enhanced Flooded Batteries) za pomocą przyrządu BAT 131

W pojazdach z systemem Start/ Stop są potrzebne akumulatory, które dostarczają odpowiednią moc do częstych rozruchów. Należą do nich akumulatory typu EFB. Akumulatory te mają dłuższą żywotność i podwójną odporność na pracę cykliczną w porównaniu do akumulatorów konwencjonalnych.

Do diagnostyki tych systemów i wymiany akumulatorów są już dzisiaj potrzebne dane z ESI[tronic].

Przyrząd BAT 131 nie wymagał do tej pory żadnych danych specyficznych dla określonych rodzajów akumulatora. Akumulatory EFB mają jednak bardzo różne cechy konstrukcyjne, zależne od ich producentów i modelu. Te cechy wymagają specjalnych danych z odpowiednio skonfigurowanymi algorytmami badania EFB. Tylko z tak przystosowaną metodologią testowania można przeprowadzać wiarygodne pomiary akumulatorów EFB. Dane i jej odpowiednie algorytmy testowe są oferowane w ramach abonamentu na ESI[tronic]. W celu uzyskania dalszych szczegółów i zapisania się na abonament, należy skontaktować się z najbliższym autoryzowanym sprzedawcą.

Powrót do góry strony